GRATIS FAMILIE FESTIVAL

2. - 4. JUNI 2023

Hvad er halløj i parken?

Halløj i Parken er en festival for hele familien, der hylder sommeren, det høje humør og de gode oplevelser med en række hyggelige og sjove aktiviteter.

Primær arrangør er Kirkecenteret Vejle, men i år byder vi hjertelig velkommen til frivillige fra andre af byens kirker. Særligt fra vores fire partnerkirker: Frimenigheden Broen, Vor Frelsers Kirke, Metodistkirken og Frikirken Kairos.

Vi glæder os rigtig meget til at tjene vores by sammen og gøre vores aller bedste for at give børn og børnefamilier i Vejle en helt fantastisk weekend.

 

Program

Fredag

No event found!

Lørdag

No event found!

Søndag

No event found!

Halløj I Parken
skabes af 100 frivillige:

Halløj i Parken er noget vi giver til hinanden. Det kan udelukkende lade sig gøre fordi der er så mange frivillige ildsjæle som har lyst til at gøre en forskel i Vejle. 

Hvem laver Halløj i Parken

Primær arrangør er Kirkecenteret Vejle, men i år byder vi hjertelig velkommen til frivillige fra andre af byens kirker. Særligt fra vores fire partnerkirker: Frimenigheden Broen Vor Frelsers Kirke Metodistkirken Frikirken Kairos.

VI SES 2.-4. Juni!!!

da_DKDK
Logo Kirkecenteret Vejle

Vi bruger cookies for at forbedre din oplevelse, vurdere brugen af de enkelte elementer på Kirkecenteretvejle.dk og til at støtte markedsføringen af vores services. Ved at benytte kirkecenteretvejle.dk accepterer du vores brug af cookies.